Працюємо під час воєнного стану!

Генератори (резервні електростанції). Що це таке, їх види і як правильно підібрати генераторну установку

  • 07 липня 202007Tue, 07 Jul 2020 18:36:44 +0300Europe/Kiev2188
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 2505
  • 0

купить бензиновый генератор Якщо Ви живете за містом, в приватному будинку, то, напевно, у Вас вже є свій генератор. На жаль, давно не новина, що з безперебійною подачею електроенергії в заміських будинках, селах, котеджах великі проблеми (. Буває, що мешканці змушені знаходиться без електрики пару днів!

Тут є 2 варіанти вирішення проблеми - установка генераторних підстанцій або «зелена енергетика». І якщо другий варіант (сонячні панелі і вітрові електростанції) тільки починає впроваджуватися в наше життя, хоч йому і вставляють палиці в колеса; то перший (генератори) по праву вже давно допомагає людям пережити відключення електроенергії з мінімальними втратами. Тим більше установка генераторної підстанції для середньостатистичного українця все ж набагато дешевше і простіше, ніж впровадження «зеленого тарифу».

Так що ж таке Генератор?

Генератор - (лат. Generator «виробник») - пристрій, що виробляє будь-які продукти, що виробляє електроенергію або перетворює один вид енергії в інший.

Якщо розглядати саме електричний генератор змінного струму, то генератор перетворює механічну енергію в електричну шляхом обертання дротяної котушки в магнітному полі. Електричний струм виробляється і тоді, коли силові лінії магніту, що рухається перетинають витки дротяної котушки. Електрони переміщаються у напрямку до позитивного полюса магніту, а електричний струм тече від позитивного полюса до негативного. До тих пір, поки силові лінії магнітного поля перетинають котушку (провідник), в провіднику індукується електричний струм.

 

Види генераторних установок

Електрогенератори поділяються на слідуючі види:

 

Бензинові генератори - працюють за принципом двигуна внутрішнього згоряння, паливом для яких є бензин. Це самий розповсюджений вид генераторів. Вони використовуються для вироблення навантаження до 20 кВт. Бензогенератори бувають 2-х і 4-х тактними. Найпростіший бензиновий генератор - 2х тактний - використовується для нечастого включення і роботи не більше 3-4 годин на добу. 4х тактна установка може вже пропрацювати до 8 годин на день.

Дизельні генераторимають такий же принцип дії, що і бензогенератори, але паливо - дизель. Даний тип генераторних станцій використовується в тому випадку, якщо потрібна тривала робота такої установки - при частих і тривалих відключення стаціонарної мережі, для забезпечення безперебійної роботи критичних об'єктів інфраструктури. Дизельгенератори можуть забезпечити роботу цілих підприємств, котеджних містечок, споживачів сумарною потужністю до 1000 кВт.

Газові генератори - працюють від переробки газової суміші. Для даних станцій важливо знаходження точки підключення до газової магістралі. Газогенератори, як і дизельні, можуть працювати в тривалому режимі і забезпечувати роботу установок потужністю до 300 кВт.

Існують також зварювальні генератори (обладнання, призначене служити автономним джерелом живлення для ручного дугового зварювання) і інверторні генератори (здатні видавати струм з будь-якими параметрами, незалежно від вхідного напруги)

 

Як же підібрати генератор по потужності?

Тут все досить просто. Залежить від того, які споживачі (установки) будуть працювати при включенні генератора.купить электрогенератор бензиновый дизельный

Давайте розглянемо найпростіший варіант з заміським будинком.

Чомусь, з нашої практики, люди вважають, що при роботі генераторної підстанції вони будуть включати всі прилади. За правилами розрахунку сумарної потужності це вірне рішення, але за статистикою - дуже рідко коли при відключенні електрики (якщо воно не довше ніж на пару годин), включається 20-30% електроприладів. Давайте не будемо забувати, що живлення будинку від генератора є по суті аварійним режимом. При якому будуть включені максимум бойлер, освітлення, ноутбук, може, дозволите чайник ... .все! Тому при такому розрахунку Вам потрібен не такий потужний генератор.

Звичайно, якщо у Вас відключення електрики на дні, ще й зима (а у Вас електрокотел), то тут вже потрібен серйозний підхід, і «малою кров'ю» тут не відбудешся. Підбирати по максимальній потужності всіх споживачів генераторну установку також потрібно для безперебійної роботи підприємства, лікарень, стратегічно важливих об'єктів.

Ще одне. Якщо у Вас є реактивні (індуктивні) джерела споживання (потужні насоси, електродвигуни, компресори, великі морозильні камери, верстати ..), то тут потрібно брати, як мінімум, 2х кратний, а то і 3х кратний запас по потужності.

 

Однофазний або трифазний генератор? Який вибрати?

Ще один важливий аспект для вибору генератора - це яку мережу він буде живити.

І знову ж таки, далеко не завжди, якщо у Вас в приміщення приходить 3 фази, обов'язково потрібно використовувати тільки трифазний генератор! Вам цілком на пару годин може вистачити і однофазного! Потрібно просто правильно спланувати які прилади будуть працювати при аварійному режимі, і, відповідно, їх і підключити до однофазного генератора.

Не забувайте, що такий фокус не вийде, знову ж таки, для підприємств і життєво важливих об'єктів. Тут, швидше за все, Вам знадобиться трифазна генераторна установка.

 

Який тип запуску вибрати?

монтаж пуск генераторных станций Киев и Киевская областьЩе одне, що досить важливо. Заздалегідь подумайте як Ви будете приводити генератор в дію.

Є всього 3 способи:

  1. Ручний запуск. Це найпоширеніший і простий спосіб пустити генератор. За типом запуску бензопили. Але не забувайте, що для цього потрібно докласти досить чималі фізичні зусилля, що не для всіх підходить; і якщо такі запуски часті - то це ще більш втомлююче, і Ви завжди повинні знаходитися біля генераторної установки при пуску.
  2. Пуск електростартером. Цей спосіб вже простіше і вимагає тільки підійти до генератора і натиснути на кнопку пуску.
  3. Автозапуск. Це найприємніший, але і дорогий варіант. Тут все працює автоматично за рахунок установки АВР (Автоматичного вводу резерву). При пропаданні електрики генераторна станція сама вмикається і подає живлення без будь-якого втручання.

 

При виборі генератора зверніть увагу на виробника. Зараз хто тільки не робить генераторні установки - найпоширеніші китайські моделі - FORTE, GERRARD, WERK, Sigma. Але все таки краще трохи додати грошей і купити вже генераторну станцію від перевірених світових виробників - MATARI (Японія), Konner & Sohnen (Німеччина), HYUNDAI (Південна Корея), GLENDALE (Тайвань), Hitachi (Японія), HONDA (Японія) і т. д.

Друзі, ми настійно рекомендуємо придбати генератор для Вашого будинку. Адже одного разу він прийде на допомогу, і Ви будете знати, що у Вас завжди буде світло!