(098) 892-90-98 (093) 901-39-38
пн - пт, з 9:00 до 19:00 | сб - нд, з 10:00 до 17:00

Працюємо віддалено! Доставка замовлень перевізниками по Україні та кур’єром по Києву

Реле напруги, таймери, модульні пристрої

Реле контролю фаз використовуються для захисту трифазних споживачів від неприпустимих коливань напруги в мережі, обриві і перекосі фаз, злипання і порушення чергування фаз. Ефективно використовується для захисту холодильного, кондиционерного, компресорного та іншого обладнання, що має електродвігательную навантаження. Також використовуються в пристроях, де необхідно здійснювати постійний контроль наявності, якості і полнофазності напруги, наприклад в схемах АВР.
Реле напруги призначені для захисту однофазного навантаження від неприпустимих коливань напруги в мережі. Мають широкий діапазон регулювань, в тому числі регулювання затримки включення для захисту холодильного, компресорного та кондиційного обладнання.
Таймери поєднують в собі функції реле напруги; фотореле; реле реального часу; і призначені для включення / відключення однієї або двуx навантажень в попередньо встановлені користувачем моменти часу з урахуванням мережевої напруги і освітленості зовнішнього фотодатчика.

Тепер детальніше зупинимося на реле напруги.

Пристрій під назвою реле напруги (реле перенапруги, реле контролю напруги) - це прилад, що захищає мережу від стрибків напруги (вниз або вгору) в певних заданих параметрах. При цьому зазвичай, даний прилад просто вимикає наступну за ним мережу від харчування до стабілізації напруги в мережі.

Реле напруги діляться на 2 групи по фазності - однофазні та трифазні.

У більшості випадків побутовий споживач використовує однофазну мережу. Відповідно, для захисту даної мережі потрібно однофазное реле напруги .

Стандартні параметри однофазної мережі варіюються в межах 220 В плюс-мінус 10%. При цьому коливанні напруги це не загрожує якимись неприємностями, так як всі побутові прилади спокійно переносять невеликі коливання мережі. Але, на жаль, часто відхилення мережі досягають і 40-50%. А ось це вже загрожує серйозною поломкою приладів або навіть пожежею. Причин таких стрибків може бути безліч - перекіс фаз в стояках будинку, нерівномірне навантаження по стояках, отгоранія «нульового» дроту і т.д.

Для захисту від стрибків напруги  і були винайдені   реле напруги .

Нижче приведена типова схема підключення однофазного реле напруги до однофазної мережі 220В.

Схема підключення однофазного реле напруги до однофазної мережі 220В

Рис.1. Схема підключення однофазного реле напруги

Слід також враховувати і номінальні значення струму навантаження, на який розраховано реле напруги . Неправильний підбір даного параметра може привести до перегріву і виходу з ладу приладу.

Увага! Якщо Ваша мережа споживає струм вище номінального, використовуйте наступний за зростанням в лінійці приладів, або підключіть реле напруги через контактор необхідної потужності!

Різні виробники ставлять різні пороги спрацьовування. Але в більшості вони схожі. Наприклад, візьмемо однофазное реле напруги Zubr D40 , його легко купити в Києві.   Межі спрацювання даного реле по верхньому порогу: до 280 в, по нижньому порогу: 120 В. Номінальний струм даного реле - 40 А.

Також варто звернути увагу на час затримки включення. Тобто цей час, через   яке після нормалізації параметрів мережі реле включить живиться їм мережу. Даний параметр можна варіювати від декількох секунд   до хвилин. Дивлячись, які прилади включені в мережу.

Дуже важливим параметром є час спрацьовування. Це заводський параметр. Його змінити не можна. При перевищенні напруги (що є набагато небезпечніше заниження) чим менше це значення, тим надійніше прилад захистить чутливу техніку, особливо електроніку. Зазвичай дане значення не перевищує 0,05с. При заниженні порога зазвичай ставиться параметр 1-2 с.

Існують реле напруги , якими можна захистити прилади, включені в одну розетку. Наприклад, Ви можете купити   реле напруги в розетку ZUBR R116y

 

 

Трифазне реле напруги ставиться в трифазних мережах. У більшості - це промисловість (використання трифазних машин і механізмів), споруди з підвищеним споживанням електроенергії.

Нижче приведена типова схема підключення трифазного реле напруги:

Схема подключения трехфазного реле напряжения

Рис 2. Схема підключения трифазного реле напруги

Варто відзначити, що більшість трифазних реле напруги не підключаються безпосередньо в мережу. Реле здійснює лише контроль параметрів мережі (силові контакти трифазного реле напруги зазвичай не перевищують за номіналом 5А), таких як нижній / верхній поріг напруги, перекіс фаз, злипання фаз, випадання однієї з фаз, неправильне чергування фаз. Силова частина проходить через допоміжний трифазний контактор, який і здійснює живлення трифазної мережі.

Зазвичай в трифазних реле напруги є електронне табло, де можна переглянути параметри всіх трьох фаз.

Але бувають і моделі, в яких відсутня табло індикації, але вони займають менше місця, наприклад, реле РНПП-311М або реле Elko HRN 54.

На даний момент існує безліч виробників реле напруги. На будь-який смак та гаманець: Elko, Zubr, Новатек Електро, ADECS и т.д.

Але не забувайте правило - «Дешева рибка - погана юшка».

Захистіть свою техніку! звертайтеся в https://eltehno.com.ua. Ми допоможемо Вам!

 


Рекомендуємо ознайомитись

Що таке генератор, їх види: бензинові, дизельні, газові. Як правильно підібрати генераторну станцію. Види запуску генераторів. Основні виробники.

  Детальніше...
  • 07 липня 2020
  • Відгуків: 0